Çin'de Büyük Savaş: Süperstar Dangal'a Karşı

GERİ
19 January Friday 2018
948

 

Will Secret Superstar pull off a Dangal in China? Süperstar Çin'de Dangal'ın hakkından gelebilecek mi?

“Secret Superstar,” the latest film vehicle for Indian superstar Aamir Khan, looks set top open on top of the Chinese box office. It is enjoying the momentum created by Khan’s previous film “Dangal,” which enjoyed an unprecedented $193 million of business in China. “Superstar” had clocked up $3.5 million by 3pm on Friday, its opening day. That put it comfortably atop the early charts with a 25% market share. Those numbers could mean that, like “Dangal,” the China box office for a Khan movie exceeds the Indian and rest of the world total. Released in October in its home market, “Superstar” earned $12.5 million and a further $7.82 million in other territories, for a global total of $20.3 million. One other consequence of the Aamir Khan penetration into the world’s second largest movie market, is the likely introduction of further Indian titles into China. Salman Khan-starring “Bajrangi Bhaijaan,” released worldwide in 2015, is now set to get a China release on March 2, 2018.

Hindistan kökenli süperstar Aamir Khan'ın en son taşıyıcı filmi “Süperstar” Çin'de gişe rekoru kıracak gibi gözüküyor. Film Khan’ın Çin'de beklenmedik şekilde 193 milyon dolar hasılat yapan bir önceki filmi “Dangal”ın yarattığı ivmeden yararlanıyor. “Süperstar” açılış günü olan Cuma günü öğleden sonra saat 3'e kadar 3.5 milyon dolar gişe hasılatı yakalamıştı. Bu da filmi yüzde 25'lik pazar payıyla listenin başına oturttu. Bu rakamlar, “Dangal” gibi bir Khan filminin daha Çin'de gişe hasılatı bakımından Hint ve dünyanın geri kalan ülkelerinin filmlerinin toplamını geride bıraktığı anlamına geliyor. Kendi ülkesinde Ekim ayında gösterime giren “Süperstar” ülkede 12.5 milyon dolar, ülke dışında diğer yerlerde de 7.82 milyon dolar hasılat yaparak dünya genelinde toplam 20.3 milyon dolar hasılata ulaşmıştı. Aamir Khan'ın dünyanın en büyük ikinci film pazarına girmesinin bir başka önemi de Çin'e başka Hint filmlerinin de girme ihtimalini artırması oldu. Başrollerini Salman Khan'ın oynadığı ve 2015 yılında dünya genelinde vizyona giren “Bajrangi Bhaijaan” da Çin'de 2 Mart 2018'de gösterime girmeye hazırlanıyor.

 

film vehicle: taşıyıcı film (aamir khan gibi belirli bir yıldız oyuncunun ününden yararlanmak ya da ününü artırmak için çekilen -onu taşıyan- film)