İngilizce Çocuk Oyunları: Tiyatro Fil Okullara Giriyor

GERİ
25 October Tuesday 2016
1272

 

TİYATRO FİL, 14 yıllık bir hayalin ve biriken tecrübenin ürünü olarak 2014 yılında Tuğba GÜDÜCÜ POYRAZ ve Mustafa POYRAZ tarafından kurulmuştur. Çocuk Tiyatrosu alanına yeni bir soluk getiren Tiyatro Fil, eğitime destek amaçlı İngilizce çocuk oyunları ve aktiviteler hazırlıyor. “Eğitim” temelli üretilen projeler öğretim teknikleri göz önünde bulundurularak, İngilizce öğretmenleri ve pedagoglar eşliğinde anaokulu ve ilköğretim müfredatına uygun olarak hazırlanıyor. Hazırlanan oyunları 3-9 yaş arası çocuklar rahatlıkla izleyebiliyor. İnteraktif olarak sahnelenen oyunlar çocukların katılımıyla yönleniyor. Çocuklar oyuncularla İngilizce iletişim kuruyor ve öğrendiklerini pekiştiriyor. Ayrıca yeni kelimeler öğrenerek İngilizce diline ilgilerini artırıyorlar.

 

 

site:tiyatrofil.com ile ilgili görsel sonucu

 

“Fil kadar masum tiyatro” sloganı ile sanat hayatına başlamış olan Tiyatro Fil; Çocukların eğitimlerine eğlenceyle beraber destek olmak amacıyla oyunlar üretip sahneleyerek her çocuğun dünyasında yer almayı hedefliyor. Tiyatro Fil'e telefonla veya internet sitesinden ulaşabilirsiniz: 0555.5103480

 

ÖRNEK OYUN - JOEY'S ADVENTURES

ÖZET

Kahramanımız sevimli fil Joey ailesini kaybeder ve onları aramak için yollara düşer. Ailesinin bir hayvanat bahçesine kapatıldığını düşünen Joey, oradaki bekçiyi bir türlü atlatamaz. Maalesef ki kötü kalpli bekçi onu diğer hayvanlar gibi bir kafese kilitler. Sürpriz bir çıkış yolu bulan Joey, yeni arkadaşlar edinerek ailesini aramaya devam eder. Bakalım karşılaştığı zorluklar sonucunda kahramanımız ailesini bulabilecek mi?

 

SUMMARY

Our character, who is a cute elephant named Joey, loses her family and goes to find them. She thinks that her family is locked in a zoo but she can’t get over the zoo keeper there. Unfortunately, the black hearted zoo keeper locks Joey in a cage like other animals. Then she finds a way out and keeps trying to find her family by meeting new friends. Let’s see even if she comes across many difficulties, will she be able to find her family?

 

NEDEN İZLEMELİYİM?

Oyunumuz içerik olarak aile teması üzerinden aile sevgisini; paylaşma ve yardımlaşma davranışları üzerinden de arkadaşlığın önemini vurgulamaktadır.

Anlatım dili itibariyle İngilizce ile yeni tanışmış minik arkadaşlarımızın kolaylıkla anlayabileceği okul öncesi seviyesine de hitap eden bu danslı, müzikli ve eğlenceli oyunumuzu keyifle izleyeceksiniz. Çocuklarımız, kahramanımızın sorularını cevaplayarak ona yardım edecek ve bu şekilde oyuna interaktif olarak da katılmış olacaklar.

 

REASONS TO WATCH?

The content of our play emphasizes on the importance of friendship upon sharing and helping behaviors and family love upon family theme.

In respect of the language; you will watch this play including music, dance, fun with pleasure and in respect of the used language; our play is adapted for preschool, kindergarten, even very young language learners who can easily understand the theme and events. During the play, students will have a chance to participate in the events interactively by answering our characters’ questions and by helping them. 

 

ÖRNEK OYUN - MY SNOWMAN 

ÖZET

Kış mevsiminin geldiğini nasıl anlarız?  Üşümemek için neler giymeliyiz? Kardan adam nasıl yapılır? Gün geçtikçe kardan adam neden küçülür? Kahramanlarımız Tommy ve Lilly' nin kış mevsimi ile yakından tanışma fırsatı bulduğu bu oyunda, hava şartları elverdiği müddetçe dışarda kartopu oynayıp kardan adam yaparak vakit geçirirler.  Fakat yaptıkları kardan adamın gün geçtikçe neden küçüldüğünü bir türlü anlayamazlar…

 

SUMMARY

How do we understand that winter is coming? What should we wear in order not to feel cold? How do we make a snowman? Why does a snowman get smaller? In this play, our characters Tommy and Lilly have a chance to know the winter season better and they spend their time together outside by playing snow and making snowman whenever the weather is good enough. However they cannot find out why their snowman gets smaller day by day…

 

NEDEN İZLEMELİYİM?

Oyunumuz arkadaşlık teması üzerinden paylaşma ve yardımlaşmanın önemini vurgulamaktadır. İngilizce ile yeni tanışan miniklerimizin, dil öğretimi metotlarından da yararlanıldığı anlatım dili itibariyle kolaylıkla anlayabileceği bu oyun, mevsimler teması üzerinden hava durumu, kıyafetler, vücudun bölümleri, duygu durumları konularına değinmektedir.

 

REASONS TO WATCH

The content of our play emphasizes the importance of sharing and cooperation upon friendship theme.  The children, who meet English as a second language for the first time, are able to understand the play easily with regards to wording because of the fact that the script of the play includes language teaching methods by touching on body parts theme, emotions theme, and weather conditions upon season’s theme. 

 

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Email: info@tiyatrofil.com

Web: http://www.tiyatrofil.com

Tel: 555 510 34 80 – 553 135 94 64