Microsoft'un Resimden Çeviri Yapabilen Çeviri Uygulaması

GERİ
24 April Sunday 2016
1424

Microsoft'un çeviri uygulaması Microsoft Translator geçtiğimiz günlerde yepyeni bir özelliği tanıttı. Microsoft Translator artık resimden çeviri yapabilecek.

Yazılım devi Microsoft, geçen ay çeviri uygulaması Microsoft Translator'ı ilgilendiren bir güncelleme yaptığını duyurdu. Yeni güncellemeyle birkaç yeni özelliğe kavuşan Microsoft Translator, daha kullanışlı bir hale geldi. Yeni eklenen özelliklerin en göze çarpanı ise resimden çeviri yapabilme özelliği olarak gösteriliyor. Resimden çeviri yapabilme özelliği ile birlikte resimlerde yer alan yazılar başka dillere dönüştürülebilecek.

 

Resimden çeviri özelliği şimdilik sadece Android işletim sisteminde kullanılabiliyor ama yakında diğer platformlar için de özelliğin aktif olması bekleniyor. İnternet üzerinden çalışan özellik, gerekli paketlerin indirilmesi halinde çevrimdışı olarak da hizmet veriyor. Aralarında Türkçe'nin de bulunduğu 21 dili destekleyen resimden çeviri özelliğinin uygulamanın popülerliğini de artırması bekleniyor. Diğer taraftan, satır-içi çeviri yapabilme özelliği ile 34 yeni dil paketi de yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu.