Nisan Ayında Burcunuz Sizi Nasıl Yorumluyor?

GERİ
06 April Wednesday 2016
1455

Koç

Koç burcunda yer alan gezegenler Nisan ayında artıyor. 5 Nisan’da Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile iş yerinde ve özel hayatınızda çekiciliğiniz artıyor. Kimse size kolay kolay ‘hayır’ diyemez. İlişkilerinizde rahat ve samimi tavırlarınız her zamankinden daha fazla puan kazandıracak. Venüs, girişken, cesaretli olmanızı, yeni kişilerle tanışıp iyi iş ilişkileri kurmanızı da sağlayacaktır. Ayın ilk haftası hayatınızdan çıkacak olan kişilere, işlere, maddi ve manevi değerlere yol verin gitsin. Ayağınıza dolanan her türlü görevi, yükü, fazlalığı 5-6 Nisan tarihlerinde bırakın. 7 Nisan’da Koç burcunda gerçekleşen Yeniay sonrasındaki günlerde hayatınızı istediğiniz yönde hızlıca değiştirme riskini alabilirsiniz. Başvurmayı düşündüğünüz iş, teklif vermek istediğiniz müşteri varsa, 7 Nisan 15.00 sonrası e-posta, telefon gibi araçlarla iletişime geçin. 7-13 Nisan özellikle cesaretinizin arttığı, yeni başlangıçlar dönemi. Aceleci ve telaşlı olmak veriminizi düşürebilir. Hızlı olmak için iç sakinliğinizi her an korumanız yeter. Sizi cesaretlendirecek olaylar karşısında heyecanlanacak, taze başlangıçlara hevesiniz ise giderek artacaktır. 15 ve 16 Nisan günlerini de en iyi şekilde değerlendirin. Yaratıcılığınız ve ileriyi düşünebilme kapasiteniz sayesinde, hayatınıza yön verecek bir proje başlatabilirsiniz. Pek çok açıdan destekleniyor olacaksınız. 18 Nisan sonrasında geri harekete başlayacak olan Mars sizin yönetici gezegeniniz. Mayıs sonuna dek her çalışmada biraz daha fazla çaba sarfetmeniz, özellikle yabancılarla ve yurt dışı bağlantılı konularla ilgili biraz daha özenli olmanız gerekebilir. 22 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay maddi ve manevi paylaşımlarınızla ilgili… Ortağınız veya eşinizle ortak yatırım kararı, parayı nasıl değerlendirmeniz gerektiğine yoğunlaşın. Karar vermek için yeterince bilgi sahibi olacaksınız.

 

Boğa

Özellikle ayın ilk yarısında sanki bazı şeyleri kontrol edemiyorsunuz gibi… Gözle görmediğiniz ve hayatınızda somut olarak yer almayan konulara odaklanmayı bırakın. Kuruntular ve kaygılar sizi sadece geri düşürür. 1 Nisan günü üstlerinizden ve otorite figürlerinden destek görüp kendinizi geliştireceğiniz çalışmalar yapabilirsiniz. 18 Nisan sonrası geri harekete geçen Mars, Mayıs sonuna dek maddi ve manevi paylaşımlarınızı, miras konularını ikinci kez gündeme getirmenizi gerektirebilir. Parayla ve gelecekle ilgili kaygılarınızı kendinizden uzaklaştırınca işler çözülecektir. 22 Nisan karşıt burcunuzda oluşan Dolunay sayesinde, ilişkilerinizi mercek altına yatırma imkanınız var. İş yerinde bir süredir gerginlik yaşadığınız kişilerle sakince konuşmanızda fayda olabilir. Patnerinizin kendi hayatıyla ilgili haberler de duyacaksınız. 28 Nisan günü, gökyüzünde toprak elementindeki uyumlu açı kalıbı ‘büyük üçgen’ sayesinde pek çok yerden destek göreceksiniz. Yaratıcılığınızı kullanın, sahneye çıkın ve büyük düşünün. Medyada yer alabilir, büyük iletişim ve reklam projeleriyle ilgilenebilirsiniz. 28 Nisan sonrasında 20 gün boyunca geri harekette olacak Merkür içe dönük çalışmanızı kolaylaştıracak. Boğa burcunda geri harekette olacak Merkür, üzerinde çalıştığınız konuları daha iyi anlamanızı, daha fazla çaba sarfetmenizi istiyor. Kafanız karışabilir, planlar sizin ajandanızdaki gibi gitmeyebilir. Esnek olun ve fikri sabit olmaktan kaçının. Geçmişte yarım bıraktığınız çalışmalara dönmek, şimdiki işlerinizde çok eski dosyalarınızın içindekileri araştırıp kullanmak mucizeler yaratabilir. 20 gün boyunca başkalarına sonradan tutamayacağınız sözler vermemeye çalışın. Önemli konulardaki sözleşmelerde esnek olun ve imzaları mümkünse Mayıs sonuna bırakın.

 

İkizler

Nisan ayı boyunca sosyal hayatınız giderek canlanıyor. Çevreniz, özellikle yaptığınız işle ilgili mesleki bağlantılarınızın hızla artacağı bir dönemdesiniz. 5-6 Nisan tarihlerinde bazı işler, görevler sizden alınabilir. Ufak görev değişiklikleri gündeme gelebilir. 7 Nisan öğleden sonra Koç burcunda gerçekleşecek Yeniay yepyeni gruplara davet edilmenizi, çevrenizin hızla büyümesini sağlayacak. Yeniay sonrası yaklaşık 15 gün boyunca gelen davetleri, görüşme isteklerini kabul edin. Şimdi ofisten sonra eve gidip çorbanızı içme değil, dışarı çıkıp biraz ‘networking’ yapma zamanı. Haftasonları da dahil olarak dostlarla buluşup fikir alışverişi yapmak, idealleriniz için kafa yormak, harekete geçmek sizi tazeleyecektir. Ani gelişmelerle kendinizi klüp veya derneklerin, mesleki odaların projelerinde çalışıyor bulabilirsiniz. 15-16 Nisan tarihlerinde ofiste oturmak yerine sahada olun. İş ziyaretleri bu iki gün size sürpriz başarılar getirebilir. 18 Nisan sonrası karşıt burcunuzda geri harekete geçecek olan Mars ilişkilerinizde değişim getirebilir. Partnerinizin veya ortağınızın kendi hayatıyla ilgili vereceği bazı kararlar sizi de etkileyecek görünüyor. Mars’ın geri hareketi, yaptığınız işlerin eleştirilmesini getirse de bu sayede işlerinizi daha mükemmel yapabilirsiniz. Aşırı derece yargılayıcı kişileri, otorite figürlerini fazla ciddiye almayın. İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür 28 Nisan günü geri harekete başlıyor. 20 gün boyunca sürecek bu dönemde, fırsat buldukça yalnız çalışmaya, kendi hedeflerinize yoğunlaşmaya çalışın. Yani biraz inzivaya çekilmeye çalışın. Endişelerinizi bir kenara bırakırsanız Mayıs sonrası parlayan fikirlerle ortaya çıkmanız mümkün olacak.

 

Yengeç

1 Nisan günü oldukça güçlü kişiler, otorite figürleriyle berabersiniz. Anlaşma sağlamaya çalışmanız sizin faydanıza olacaktır. 5 Nisan’da Venüs’ün Koç burcuna geçmesi, 7 Nisan günü Koç burcunda gerçekleşecek yeniay, iş hayatınız, kariyerinizle yakından ilgili. Venüs neredeyse güzel, hoş gelişmeleri o alanda görebiliriz. Özellikle ilk günler ( 5-12 Nisan) olmak üzere, 15 gün boyunca hızla iş değiştirebilirsiniz. Tekliflere hazır olun. Mevcut işinizde kaldığınızı düşünürsek, unvan değişiklikleri, hatta terfiler de sizi bekliyor olacak. Yeniay sonrası birkaç gün, sizi tanımayanların bile sizinle ilgili konuştuğu, sizden bahsettiği bir dönem olacak. Bu nedenle kişisel imajınıza, itibarınıza önem verin. Tanınırlığınız artıyor. 18 Nisan sonrasında, Mayıs sonuna kadar geri harekette olacak Mars işe günlük işlerinizde, üstlendiğiniz görevlerde daha özenli olmanızı istiyor. İş yeri, ofis, fiziksel koşullarla ilgili değişim dönemindesiniz. Üzerinde çalıştığınız projeleri revize etmeniz, farklı yönlere götürmeniz gerekebilir. Size bağlı çalışanlar veya ekip arkadaşlarınızda değişiklikler de sözkonusu görünüyor. Beslenme konularında da özenli olmak, tatlı tüketimini sınırlamak Mayıs sonuna dek önemini artırıyor. Operasyonlar, ameliyatlar için mümkünse Haziran’ı beklemek daha uygun olabilir. 22 Nisan civarı yaratıcılığınızı tetikleyecek, sizi ön plana çıkaracak güzel olaylar var. Çekingenliğinizi bir kenara bırakın ve sahneye çıkın. Belki bir sunum, belki bir eğitim verecek veya hobilerinizi sergileyeceksiniz. Hayattan keyif aldığınız alanlara yönelin. İşyerinde, bir süreliğine işinizin sevmediğiniz kısımlarına daha az zaman ayırıp, sizi besleyen konulara yönelin. 28 Nisan günü gökyüzü, pek çok açıdan destek göreceğinizi söylüyor. O zaman ajandanızda önemli görüşmeleri bu tarihe de koyabilirsiniz. 28 Nisan günü geri harekete başlayacak olan Merkür, 20 gün boyunca eski dost ve iş bağlantılarınıza tekrar ulaşabilmenizi sağlayacak. Farkındalığınızı artırın.

 

Aslan

1 Nisan günü işyerinde önemli bir çalışmaya yoğunlaşıp güzel sonuçlar almanız mümkün. Verimli ve etkin bir gün olacak görünüyor. 5 Nisan’da güzellik, barış ve uyum gezegeni Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ve ardından 7 Nisan günü Koç burcunda oluşan Yeniay uzaklarla bağlantınızı güçlendirecek. 7 Nisan sonrası büyük düşünün. Kendinizi hangi alanlarda geliştirmek istiyorsunuz? Kaynaklar sonsuz olsa ne yapmak istersiniz? Yurt dışı bağlantılar ve geziler? Medyada yer almak, kendinizden söz ettirmek? Veya bir sertifika programına katılmak? Üstlerinizle konuşma, onlardan izin ve her türlü imkanı da alma cesaretini kendinizde görün. 7 Nisan öğleden sonra gerçekleşecek Yeniay, 10 gün boyunca hayata olan inancınızı artırıyor. 18 Nisan günü geri harekete başlayacak olan Mars, eskiden bıraktığınız, bir kenara attığınız ilgi alanlarınızı, hobilerinizi size geri getirebilir. Mars’ın bu hareketi aynı zamanda eski aşklarınızı hatırlamanızı hatta ilginç rastlantılarla onları görmenizi bile sağlayabilir. 15-16 Nisan tarihlerinde sizin için harika bir gökyüzü var. Hem iş hem de özel hayatınızdaki kimselerden gördüğünüz destek sayesinde hedeflerinize ulaşabilir, çok yaratıcı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Seyahat planları yapmak, geleceğe dönük vizyon koymak çok kolay olacaktır. Kritik toplantıları bu tarihe alabilirsiniz. 22 Nisan günü gerçekleşecek Dolunay ise aile düzeninize şöyle bir bakmanızı sağlayacak. Evdeki herkesin beklentilerini masaya yatırıp bazı kararlar alabilirsiniz. Özel hayatınıza odaklanmanız, Dolunaya yakın günlerde akılcı olacak. Ajandanızı o tarihlerde rahatlatın. 28 Nisan sonrası 20 gün boyunca geri harekette olacak Merkür ise kariyeriniz ve ne yapmak istediğinizi bir kez daha sorgulamanız demek. Yazılı ve sözlü iletişime, başkalarına verdiğiniz kişisel imaja özen gösterin. İş görüşmelerine gitseniz de, iş değişikliği için kararınızı Mayıs sonunda vermeniz yerinde olacak.

 

Başak

1 Nisan günü gökyüzünde oluşan koşullar, desteklendiğinizi gösteriyor. Yaptıklarınızı ifade etme, anlatma, eğitim verme ve sahneye çıkma durumlarında başarı sizi bekliyor olacak. Hobilerinize bir saat de olsa zaman ayırın. 5 Nisan’da Koç burcuna geçen Venüs ve ardından 7 Nisan’da Koç burcunda oluşan Dolunay, sonraki 10-15 gün boyunca ortaklaşa paylaşımlara işaret ediyor. Eşiniz, partneriniz veya ortağınız ile maddi ve manevi paylaşımlarınızın artacağı, ortak yatırım kararları da alacağınız bir dönem. Paranızı paylaşmaktan, ortak hesaba koymaktan kaçınmayın. Herşey çok hızlı ilerleyeceği için ölçüp biçmeye zamanınız olmayabilir. 22 Nisan’a doğru yazılı sözlü iletişim, sözleşmeler, müşteri teklifleri, ziyaretlerini hızlandırın. İnternet üzerinden iletişimin, reklamların ve kısa gezilerin tam zamanı. Sizi destekleyen, hedeflerinize başarıyla gitmenizi sağlayacak durumlar sözkonusu. 28 Nisan’da oluşan gökyüzündeki toprak elementi kardeşliği, üstlerinizden ve arkadaşlarınızdan destek almanızı, işleriniz oldukça pratik şekilde halletmenizi sağlayacak. Rüzgar arkadan esiyor. Diğer taraftan yönetici gezegenin Merkür 28 Nisan sonrasında 20 gün boyunca geri harekette olacak. Boğa burcundaki Retro hareket yurt dışı bağlantılı işlerde, kişisel gelişim faaliyetlerinde karar değişikliklerine, seyahatlerde ihmalkarlıklara işaret edebilir. İletişimde özen isteyen konular var.

 

Terazi

1 Nisan günü ev ve ailevi konular sizin için önemli olacak görünüyor. Zamanınızın bir kısmını özel hayatınıza ayıracak şekilde gününüzü planlayın. Ajandanızı iş toplantıları ile fazlaca doldurmamanızda yarar olacaktır. 5 Nisan’da güzellik, uyum ve ilişkileri gösteren gezegen Venüs karşıt burcunuza geçiyor. Bu tarihten sonra ay boyunca hem iş hem de özel ilişkilerinizde hareketlilik dikkat çekecek. Özellikle 7 Nisan’da oluşacak yeniay sonrası 10 gün boyunca yepyeni kişiler hayatınıza giriyor. Oldukça etkileneceğiniz, karizmatik bulacağınız yeni iş arkadaşlar sizi heyecanlandıracak. Yeni bir ortak, yeni bir çalışma arkadaşı da devreye girebilir. Özel hayatınızda romantik zamanlar sizi bekliyor. İletişimde olmak, sohbet etmek ve sosyal olmak size iyi gelecek. Kendinizi partnerinize bağımlı hissetme eğiliminiz de artıyor. İplerin onun elinde olduğunu düşünüp rahatsız olursanız, bunu onunla dürüstçe paylaşın. 15-16 Nisan sosyal hareketli günlere işaret ediyor. Masa başında oturacağınıza, mesleğiniz veya hayattaki ideallerinizle ilgili konulara yoğunlaşın. 18 Nisan’dan Mayıs sonuna kadar geri harekete geçen Mars ofis dışında olduğunuz, sahada bulunduğunuz zamanlarda biraz temkinli olmanızı bekliyor. Kısa iş seyahatleri yaparken veya işyeri dışında toplantılara giderken, yolculuklarda özenli olmanız önemli. Aracınızın bakımını yaptırın, yanınıza ilgili dosya ve bilgileri aldığınızdan emin olun. Bu dönemde sözleşmeler, imzalar sanki biraz bekleyecek. Emin olmadığınız noktaları Mayıs sonuna bırakın. Yazılı ve sözlü iletişim projeleri tahmininizden uzun sürebilir. 22 Nisan’da gerçekleşecek Akrep burcunda Dolunay maddi durumunuza ışık tutacak. Kaç paranız var? Kişisel birikimlerinizin durumu nedir? İşte bunlarla ilgili planlar yapmak, gerekirse başkaları ile ortak yatırımlara girmek isteyebilirsiniz. 28 Nisan’daki Merkür gerilemesi, bu tarihten sonra ortağınız veya eşinizin para durumuyla ilgili belirsizlik veya kararsızlık yaşadığını gösteriyor. Merkür, size verdiğiniz borçları geri alma fırsatları sunacak. Aynı zamanda geçmişten gelen paralar ve miras konularını da çözebilirsiniz.

 

Akrep

1 Nisan günü gökyüzü sözleşme, dosyalama, arşivleme ve yazılı iletişim konularına yoğunlaşmanızı tavsiye ediyor. İnternet ve sosyal medya aracılığı ile daha etkin bir iletişime girebilir, müşteri ziyaretlerinden çok şey kazanabilirsiniz. 7 Nisan’da Koç burcunda gerçekleşecek Yeniay, günlük ofis ortamının yenilenmesi anlamına geliyor. 6 Nisan tarihinde ofiste detoks yapmaya ne dersiniz? Kullanmadığınız eşyaları, işe yaramayan bozuk malzemeleri atın, köşe bucak temizlik yaptırın. Yeniay öncesi ofisten ayrılanlar, başka işe geçenler olursa izin verin gitsinler. Yeniay sonrası işlerinizin yenilendiğini, çalışma arkadaşlarınızın tazelendiğini göreceksiniz. Üzerinde çalışacağınız heyecanlı ve hızla ilerleyen projeler sizi bulacak. 7 Nisan sonrası epey şey sizi heyecanlandıracağı için, telaş etmemeye sakin olmaya çalışın. Tansiyon ve migren eğilimine karşı kısa da olsa yürüyüş yapmak ve aceleyi bırakmak iyi gelecektir. 22 Nisan günü gerçekleşecek Akrep burcunda Dolunay öncesi bir hafta boyunca önemli gelişmeler var. Hayatınızda pek çok şeyin ortaya çıkığını, görünür hale geldiğini söyleyebiliriz. Hiçbirşey gizemli ve saklı kalmayacak. Pek çok açıdan tüm bilgilere sahip olacaksınız. Beklediğiniz önemli haberler varsa, bu dolunay sonuçlarını getirecek. Size düşen en büyük görev ise kararlarınızı artık ertelememek. Şikayet etmek yerine farklı bir yol deneyin ve değişimden korkmayın. Büyük taşlar yerinden oynasa da kendinizi geliştirmek için kıpırdayın. İş, ilişkiler, statünüz, ailevi konular… Hepsi Dolunay ışığı altında özen istiyor olacak. 28 Nisan destek aldığınız, işlerinizin kolay gittiği bir gün. Yardım istemekten çekinmeyin. Bu tarihten sonra geri harekete geçen iletişim gezegeni Merkür, 20 gün boyunca ilişkilere özen göstermenizi istiyor. İşyerinde yakın çalıştığınız kişiler size bilmeden ve istemeden yanıltabilir veya eksik bilgi verebilirler. Çünkü kendi kafaları da biraz karışık olabilir. İşin güzel yanı ise geçmişte birlikte olduğunuz kişilere tekrar kavuşmanız. İş ve özel hayatınızda bir süredir ortada olmayan dostlarınızla temas sayesinde yeni projeler ortaya çıkabilir.

 

Yay

1 Nisan günü para durumunuza, cebinizdeki birikime yoğunlaşın. Çok verimli bir yatırım kararı almanız mümkün. 5 Nisan’da Venüs’ün burç değiştirmesi ve hemen ardından 7 Nisan günü gerçekleşecek Yeniay yaratıcı, keyifli, hızlı tempolu günlere işaret ediyor. 7-15 Nisan arası günlük sıkıcı angarya işleri bir kenara bırakın. İşinizin sevimli yanlarına, hobilere zaman ayırın. Eğitim vermek, sahnede olmak, kendi yaptıklarınızı başkalarına sunmak için büyük fırsatlar var. Tatil kaçamakları ve flörtler hayata bağlanmanızı ve yenilikler üretmenizi sağlayacak. Hayatınızda özel biri yoksa 7 Nisan sonrası heyecanlı bir ilişkiye hazırlanın. 15-16 Nisan tarihleri hedeflerinize kolayca ulaşabilir, içinizden geçtiği gibi çalışabilir ve başarı kazanabilirsiniz. Bu tarihlerde gökyüzü, her açıdan destekleneceğinizi ve hayata olan inancınızın, yaşama sevincinizin artacağını söylüyor. En önemli görüşmeleri 7-16 Nisan arası yapmanız akıllıca olacaktır. 18 Nisan tarihinde Mars Yay burcunda geri harekete başlayacak. Bu tarihten sonra işler düşündüğünüz hızda gitmeyebilir. Mayıs sonuna dek sürecek bu dönemde hayatı çok ciddiye almayın ve işlerin sonradan daha da iyi hale geleceğini unutmayın. Yeter ki siz Retro dönemde elinizden geleni yapın. İş revizyonları, tekrar tekrar aynı konuda çalışmak, aynı projeye farklı açılardan yaklaşmak, sonraki tarihlerde işlerin rayına girmesi için yeterli. Etraf o kadar dağınık ki, toplamaya çalışmak yerine, analiz etmek ve kaosun da bir düzen olduğunu unutmamak en iyisi. Mars Retro iken yani bir atılım yapmak yerine, yarım kalmış işleri bitirmek en doğrusu olacaktır.

 

Oğlak
1 Nisan günü gözler sizin üzerinizde olacak. Önemli işlerin altından kalkabilecek gücünüz var. 7 Nisan günü gerçekleşecek Yeniay, özel hayatınıza ve ev konularına yoğunlaşmanızı sağlayacak. Aile düzeni ve evinizle ilgili değişimleri bu dönemde başlatın. 6 Nisan tarihinde evde detoks yapmak, fazla eşyaları ihtiyacı olanlara vermek, evinizde istemediğiniz gözünüze batan ve artık kullanmadıklarınızdan kurtulmak için en iyi zaman! 7 Nisan sonrası, zaman zaman evden çalışabilir, daha hızlı ve üretken olduğunuzu farkedebilirsiniz. 16 Nisan’a dek evden çalışma fırsatları size zaman ve başarı kazandıracak. Yeniay sonrasındaki günler yeni eşyalar almak, hatta taşınmak için bile uygun görünüyor. 22 Nisan günü gerçekleşecek Dolunay sosyal çevreniz, dostlarınızı daha yakından tanımanızı, onlarla işbirliği içinde yaptığınız işlerin sonuçlarını görmenizi de sağlayacak. Gelecek planlarınız, arzularınız Dolunay ışığında daha da netleşecek. Varsa çocuklarla ilgili konularda beklediğiniz haberler de Dolunay öncesinde gelmiş olacaktır. 28 Nisan günü gökyüzünde Toprak elementlerindeki uyumlu hava, ne iş yaparsanız yapın destek göreceğinizi, emeklerinizin karşılığını alacağınızı müjdeliyor. 28 Nisan sonrası Boğa burcunda geri harekete geçecek olan Merkür, 20 gün boyunca eskiden ilgilendiğiniz hobileri ve eski aşklarınızı gündeme getirecek. Bu dönemde sahnede olmak, eğitim vermek ve sunum yapmak gerektiğinde herşeyi birkaç kere kontrol etmek sizi rahatlatacaktır. Merkür’ün bu retrosu sırasında, eskiden gittiğiniz yerlere tatile gitmek ve yaratıcı çalışmaları tek başınıza yapmak size keyif verecektir. Retro günlerinde spekülatif konularda risk almamak, şans oyunlarından da uzak durmak tavsiye edilir.
 
Kova

Bu ay iletişim sizin işiniz. Eğer iletişim bağlantılı bir işte çalışıyorsanız bu ay canlanma ve yenilikler sizi bekliyor. Her ne iş yaparsanız yapın bu ay iletişim, gezmek ziyaretler sizi yenileyecektir. Özellikle Venüs’ün 5 Nisan’daki geçişi ve ardından 7 Nisan öğleden sonra gerçekleşen yeniay sırasında pek çok açıdan iletişim bombardımanı başlıyor demektir. Sözleşmeler, imzalar, önemli dosya analizlerini 7-16 Nisan arası yapmanız başarınızı artıracaktır. Bu dönemde ofis dışında müşteri ziyaretleri, veya masanızda otursanız da internet üzerinden atılımlar size puan kazandırabilir. Sosyal medya ve blog hesapları açabilir, yeni bir web sitesi kurabilirsiniz. Herşeyin çok hızlı geliştiği bu dönemde yeni bir eğitime, kursa başlayabilir, sıfırdan bir konu öğrenebilirsiniz. Yakın çevrenizde, arkadaşlarınızla ilgili yenilenme, işyerinde ve evde sizi tazeleyecek. 18 Nisan günü geri harekette olacak Mars ise mesleki gruplar içinde bazı çalışmaların yavaşlamasını, ekip çalışmalarında farklı seslerin yükselmesini de getirebilir. Gelecek hayallerinizle ilgili biraz kafanız karışsa da işi zamana bırakın. Özellikle yabancılarla yakın çalışıyorsanız, bu dönemde beklenmedik adımlar atmaları şaşırtıcı gelecektir. Arkadaşlarınız sizden ayrı hareket etmek isteyebilirler. Neyseki işler Haziran sonrasında düzeliyor. 22 Nisan günü gerçekleşecek Dolunay öncesindeki günlerde aile ve iş konularında dengeyi oturtma ihtiyacı içinde olacaksınız. Aileniz, evdekilerin beklentileri ile dış dünyada kendinize çizdiğiniz rol örtüşmeyebilir. Herşey su yüzüne çıkmışken kararlarınızı ertelemeyin, içinizden uzun zamandır geçen düşünceleri açıklayın. 28 Nisan günü Merkür’ün geri harekete geçmesi aile hayatınızı ve evinizi radarınıza sokuyor. Alınacak eşyalar, kararlaştırılan konularda inatçı olmamanız, açık kapı bırakmanız iyi olur. Böylece evdeki huzur Mayıs sonunda tekrar yerine gelebilir.

 

Balık

Bu ayın ana konusu sizin için para. Bu konuya geçmeden önce 1 Nisan’dan kısaca bahsedelim. 1 Nisan günü olabildiğince sosyal olmak, gelen toplantı ve görüşme davetlerini kabul etmek önemli kimselerle işbirliği içine girmenizi, diğer taraftan çevrenizi de sağlamlaştırmanızı sağlayacak. Para konusuna gelince: Gezegenlerin Koç burcunda olması, 5 Nisan’da Venüs’ün Koç burcuna girişi ve ardından 7 Nisan’daki Koç burcunda Yeniay maddi birikimlerinize odaklanmanızı sağlayacak. Mart ayında her zamankinden de savruk olduğunuz gerçeğini kabul edip bütçenizi gözden geçirin. Neyse ki koşullar sizin daha fazla kazanç elde etmenizi kolaylaştıracak şekilde gelişiyor. 7 Nisan öğleden sonradan itibaren 16 Nisan’a dek patronunuzla prim veya maaş artışı için konuşabilir veya kendinize ek kazanç sağlayacak yeni imkanlar da keşfedebilirsiniz. Kendinizi geleceğe yönelik maddi manevi emniyette hissedip mutlu olacaksınız. Bu tarihlerde kendinize yatırım yapın. Cv nizde puan kazandıracak bir sertifika programına başlayabilir, ya da gelecekte düşündüğünüz meslek için şimdiden ufak bir adım atabilirsiniz. Yeniay Koç burcunda gerçekleştiğinden işler hızlı olacaktır, sadece hedefinizi %100 olarak netleştirin ve benimseyin. 22 Nisan günü Akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay, medyada yer almanızı, yabancılarla iletişime geçmenizi sağlayabilir. Yaratıcı işlerle, reklamcılıkla ilgileniyorsanız bu Dolunay size fırsatlar veriyor olacak. Yurt dışı bağlantılı ve ya akademik ortamla ilgili beklediğiniz haberler varsa, Dolunay ışığında işlerin gidişatı da belli olacak görünüyor. Hayat felsefenizin, Dünya’ya bakış açınızın da sağlamlaştığını farkedecek, büyük düşünebileceksiniz.