Mart Ayında Sizi Neler Bekliyor: Burç Yorumları

GERİ
07 March Monday 2016
1242

Tutulmalarla dolu bir Mart ayına giriyoruz. Hareketli ve güzel gelişmelerin yaşanacağı Mart ayında, rüzgar arkadan eserken kariyerinizde ileri yönlü adımlar atmaya hazırlanın. 9 Mart’taki güneş tutulması yeni başlangıçlar getiriyor. 7-8 Mart tarihlerinde, sizi yoran görevleri bırakmaya çalışın. Hayatınızı sadeleştirmek için harika günler. 9 Mart Güneş tutulması sonrası yeni ve hızlı bir döngü başlıyor. Gemi kalkarken siz de bu güzel yolculuğu kaçırmayın. Yeni işler ve kişiler hayatınıza girebilir. Özel ve iş hayatınızda hedeflerinize yönelik somut adımlarla yola çıkın. Küçük bir e-postanın etkisinin nasıl büyüdüğünü göreceksiniz. Tutulma, geçmişten getirdiğiniz deneyim, bilgilere, geçmişteki davranışlarınıza bağlı olarak gelişecektir.
 
23 Mart Ay tutulması hem işyerinde hem de özel hayatımızda ilişkilerimize vurgu yapıyor. Venus, tutulma sırasında o kadar güçlü ve etkili ki uzun zamandır dargın olduklarınızla bile barışmanız için sizi destekliyor olacak. İşyerinde ve özel hayatınızda ilişkilerinizi gözden geçirme, elinizdekilerin değerini daha iyi anlayacaksınız. Aşk, romantizm ve sanatla bağlantılı ürün ve sektörlerin 23 Mart civarı canlanması, büyümesi ve yeni faaliyetler içine girmesi de olası. 8 Mart’ta bağışlama çalışması yapın. İşyerinde yaşanan ve sizde geçmişte olumsuz iz bırakan her olayı, herkesi ve kendinizi bağışlayın.
 

Koç

Ayın ilk yarısı sizin için daha sakin geçerken, ikinci yarısında tutulmanın getirdiği heyecan ve hareketlilik yaşamaya değer doğrusu. 6 Mart sonrasında kendinizi gelişime, yurt dışı gezilere odaklayabilirsiniz. Yabancı dil öğrenmeye başlamak, felsefi kitaplar almak gelişiminizi hızlandırır. Hayata olan inancınız artıyor. Olaylara küçük bir pencereden bakmak yerine büyük düşünün. 23 Mart tutulması son birkaç senedir yaşadığınız ilişki değişiminin son adımı. Artık iki taraf olarak ilişkinizin gidişatıyla ilgili karar vermelisiniz. Hayatınızdaki değişimi kimseden saklayamazsınız. Ay tutulması her şeyi görünür kılacak. Ortağınız varsa ayrılabilir, ya da farklı bir ortaklık kurabilirsiniz.
 

Boğa

Kendi kabuğunuzun dışında, dostlarla olduğunuz, heyecanlı ve geleceğe dönük işler içine girdiğiniz bir dönem. Özellikle 13 Mart sonrasındaki gelişmeler, altın tepsi içinde size sunulan özel imkanları da beraberinde getiriyor. Bu tarihten sonra sanat, doğa, güzellik konularında bir şeyler yapın. Sergilere gidin, özel dinletilere katılın. Venüs, arkadaş çevrenizden biriyle yeni bir aşk da getirebilir. Aynı idealleri paylaştığınız, ‘yoldaş’ olarak gördüğünüz kimseler için özverili çalışmalar yapabilir, sosyal sorumluluk faaliyetlerine de girebilirsiniz. Dostlardan yardım görecek, ‘çevreniz’ yardımıyla hedeflerinize ulaşabileceksiniz. 9 Mart Güneş tutulması sonrası mesleki birlik, klüp ve derneklerde daha aktif roller üstlenebilir, aniden sorumluluk alabilirsiniz. 23 Mart Ay tutulması, günlük rutinlerinizi bozmanızı sağlayacak. Her gün otomatiğe bağlı yaptığınız işler, gittiğiniz yollar, yedikleriniz ve uğraşlarınızı değiştirme ihtiyacı içindesiniz. Ofisiniz bile 23 civarı değişebilir. Yaptığınız işlere yönelik ani değişimlere şaşırmayın. Her gün dip dibe çalıştığınız kişilerden bazıları da bu tutulma sırasında hayatınızdan çıkabilir.
 

İkizler

6 Mart sonrası karşıt burcunuza geçen Mars sayesinde, yılbaşından bu yana yaptığınız angarya işler nihayet takdir edilecek. Bazı eleştiriler alsanız da önemli değil. Mars, ay boyunca sizinle rekabet etmeye çalışan bir kişiyi işaret ediyor. En iyisi onunla dost olun ve bilginizle onu etkileyin. Zamanınızı eve veya ofise kapalı değil, daha fazla dış dünya içinde geçireceğiniz günler geliyor. Kişisel imajınıza önem verin. Kıyafetleriniz, saçlarınızın biçimi ve genel havanız, duruşunuz bu ay çok önemli. 9 Mart tutulması ile birlikte kariyeriniz, unvanınızda farklılıklar olabilir. İtibarınızı önemseyeceğiniz, sizi tanımayanların da hakkınızda konuşacağı bir dönemdesiniz. 13 Mart sonrası beğeni kazanıyorsunuz. Kariyerinizde olumlu gelişmeler var. İş teklifleri bekleyebilir, övgü alabilirsiniz. 23 Mart tutulması sürpriz bir aşk, sürpriz bir tatil, heyecan getirecek. Yaratıcılığınızı kullanın, keyifli anlar yaratmaya bakın. Dost çevrenizden bazı kişilerle yolları ayırmanın zamanı gelmiş olabilir. Varsa çocuklarla ilgili hızlı gelişmeler de söz konusu.
 

Yengeç

Ayın ilk yarısı uzaklara seyahatler, yeni bağlantılar, önemli bir eğitim kararı sizi bekliyor olabilir. Sürpriz bir şekilde medyada yer alabilir, basın ile ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. 9 Mart sonrası büyük düşünün ve istekleriniz yönünde adım atın. Yazılı ve sözlü iletişim, sözleşmeler, sosyal medya alanlarında daha aktif olmaya çalışın. Kendinizi geliştirdikçe, hayat görüşünüz de genişliyor. 6 Mart sonrası günlük hayatınızda tempo artıyor, yapılacaklar çoğalıyor. Sıkıldığınız anda kendinizi açık havaya atın. İşyerindeki yoğunluk sebebiyle beslenmede aşırıya kaçmayın. Özellikle şeker tüketimine özen gösterin. Venüs, çekiciliğinizi 13 Mart sonrası artırıyor. 23 Mart tutulması, ayın ikinci yarısında sizi etkiliyor. İş hayatı ve ev arasında doğru dengeyi arayacaksınız. Çekimser kalmayın, ipleri elinize alın. Gerekiyorsa evinizi taşıyın, ya da işinizi değiştirin, yeni bir işe başlayın. Değişime açık olmak, esaslı kararlar almak sizi güçlendirecektir.
 

Aslan

Mars’ın Yay burcuna geçişi ile 6 Mart sonrası hem cesaretiniz hem de yaratıcılığınız artıyor. Stratejik kararlarda ve şans oyunlarında kendinizi bulacaksınız. Her şeyi oyun haline getirin, problem çözerken eğlenmeyi sakın unutmayın. Etrafınıza saçtığınız ışık, sadece sizi değil, çevrenizdekileri de etkileyecek. Hobilere, tatillere daha fazla zaman ayırabileceksiniz. Hem özel hayatınızda hem de işyerinde öne çıkmanız, sahnede olmanız kaçınılmaz. Keyifle yaptığınız her çalışma beğeni kazanacak. Bu aydan itibaren aşk hayatınız oldukça hareketli. Girişken, ilk hamleyi yapan siz olursanız işler iyi gidecek. 9 Mart Güneş tutulması eşinizle veya ortağınızla ortaklaşa paylaşımlara dikkat çekiyor. Başkalarının kaynaklarından yararlanarak (bilgi, çevre veya para desteği) kazancınızı artırmanız mümkün. 23 Mart tutulması koşturmalı, seyahatli, iletişim bombardımanı dolu günler getiriyor. Tutulma günlerinde hayatınıza yukarıdan bakın, nereye doğru gitmek istediğinizi de göreceksiniz. Önemli bir sözleşme nihayet imzalanacak.
 

Başak

Bu ay tüm hayatınız neredeyse değişiyor. Kendinizi hem iş hem de özel hayatta radikal bir değişime hazırlayın. Bir süredir ümidinizin tükendiği konular bir anda yeşeriyor. Evde, ilişkinizde ve işyerinde tazelenme hissedeceksiniz. Hayatınızda yeni yeni yeşeren tohumlara özen gösterin, yeniliklerin uzun dönemli olduğunu unutmayın. 6 Mart sonrası tüm ay boyunca Mars, ev, aile yaşantınızla bir parça ilgilenmeniz gerektiğini söylüyor. Belki taşınabilir veya tadilata kalkışabilirsiniz. 9 Mart civarı hayatınızdan bazı kişiler belli sebeplerle uzaklaşabilir. Siz ‘önce ben’ demelisiniz. Beraber yaşadığınız, çalıştığınız, iletişimde olduğunuz bazı kimseler 9 Mart öncesi hayatınızdan yavaşça çıkarken yolunuza devam etmeyi bilmelisiniz. 23 Mart Ay tutulması ise maddi birikimlerinize dikkat çekiyor. Başkalarına danışabilir ve kazancınızı artırmanın yolunu bulabilirsiniz. Patrondan zam istemek için 22-23 Mart’ı kaçırmayın. Kişisel değerlerinizi (para, deneyim, bilgi, sertifika, …) artıracak bazı alternatif fırsatlar ayağınıza gelecektir. Fırsatlar akıyorken ağırdan almayın, en iyisi harekete geçin.
 

Terazi

Mars’ın 6 Martta burç değiştirmesi ile yakın çevre, yakın arkadaş ve kardeşlerinizle ilgili konular hareketleniyor. Onların hayatlarındaki değişimi ilgiyle takip edeceksiniz. Bir sözleşme imzalamak veya hiç bilmediğiniz bir konuda temel eğitim almak için mükemmel günler. Eğer satışla uğraşıyorsanız, müşterilere gitmek, teklif vermek, yeni müşterilerle tanışmak başarınızı körükleyecek. Tek koşul: ilk adımı atan hep siz olun. Gerisi gelecektir. Ay boyunca gezilere katılın. Eğer şehir dışı için zamanınız yoksa yaşadığınız şehirde hiç gitmediğiniz mekanlar keşfedin, girmediğiniz sokaklara girin. 9 Mart Güneş tutulması günlük rutinlerinizde, alışkanlıklarınızda gelişimi destekliyor. 9 Mart civarı bir detoks programına katılın, bunu yapamıyorsanız birkaç gün fazla ağır beslenmeyin. Her gün yaptığınız şeyleri inceleyin, kötü alışkanlıkları hayatınızdan çıkarın. 23 Mart’ta burcunuzdaki tutulma, büyük değişimleri beraberinde getiriyor. Terazi burcundaki Ay tutulması ilişkiler yolu ile kendinize ışık tutmanızı sağlayacak. Patronunuzun, iş arkadaşlarınızın, eşinizin sizin hakkınızdaki gerçek düşüncelerini öğrenme fırsatı bulacaksınız. Gölgede kalmış taraflarınızla yüzleşmek, değişim isteğinizi de körükleyecek. Aynı zamanda kendinizi sevmeniz için daha fazla sebep olduğunu da göreceksiniz. Bu dönemde iş teklifleri almanız mümkün. İyi değerlendirin.
 

Akrep

Sene başından beri kendinizi fazla yıpratmış olabilirsiniz. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak nefes almaya ihtiyacınız var. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için çok çabaladınız ve karşılığını da aldınız. Şimdi 6 Mart sonrası rahatlıyorsunuz. Aynı çabayı kazancınızı artırmak için kullanmanızda fayda var. Patronunuzla konuşmak, ek gelir yaratmak ya da arkadaşınızdan borç istemek seçeneklerden bazıları. 9 Mart tutulması sonrası aşk, keyif, yaratıcılık hayatınıza renk katacak. Hobilerinizi önemseyin. Yaptıklarınızı tanıtma, eğitim verme, yaratıcı çalışmalar yapma dönemindesiniz. Bir tatil kaçamağı yaratmaya çalışın. 23 Mart, geçmişten bu yana sürüklediğiniz bazı kuruntularınızı su yüzüne çıkarıyor. Etki edemediğiniz alana yoğunlaşmak ve endişe etmek yerine, elle tutulur konulara yönelin. 23 Mart civarı sağlık kontrolünden geçmek, yediklerinize özen göstermek iyi gelecektir. Geçmişte yarım bırakılan projeler, görevler şimdi sizin sorumluluğunuza verilebilir. İşleri yetiştirmek için aceleyle hareket ederseniz, Nisan ayında revize etmek durumunda kalabilirsiniz.
 

Yay

6 Mart günü burcunuza geçen Mars, uzun bir maraton demek! Eylül sonuna kadar hareketli bir hayata hazır olun, kemerlerinizi sıkı bağlayın. İçinizden sizi dürten seslere kulak verin. Fiziksel, ruhsal ve zihinsel anlamda pek çok şey yapmaya gücünüz var. Özellikle açıkhava sporlarının zihninizi açtığı bir gerçek. Yay burcundaki Mars'ın riskli tarafı tatlıya düşkünlük ve aşırı iştah olabilir. Yurt dışına açılmak, gelişmek, farklı alanları keşfetmek için adım atın. Siz kımıldadığınızda yardım eli uzanacaktır. 9 Mart tutulması özel hayatınız, evinizle ilgili. Sadeleşmeye, fazla eşyalardan ve aşırı kalabalıktan 7-8 Öart günlerinde kurtulmaya çalışın. 13 Mart sonrası evinize güzel birşeyler alın, ailenizi şımartın. 23 Mart tutulmasında yeni dostlar, tanıdıklar edineceğiniz sosyal çevrelere girebilirsiniz. Gelecek planlarınızı bu tutulma somutlaştıracak. Küçük bir kağıda 15 sene sonra yaşamak istediğiniz hayatı resmedin. Kariyer, iş, aile ve aşk!. Ayın ikinci yarısı sahnede olacağınız imkanlar artıyor. Daha önceki çalışmalarınızı gündeme getirin.
 

Oğlak

Ayın ilk yarısı sizi pamuklara saran, ihtimam gösteren kişileri yanı başınızda bulabilirsiniz. Asla şımarmayan ve her yardımın değerini bilen yapınız sayesinde, özellikle 9 Mart civarı arkadaş ilişkilerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Yakın çevrenizin desteği başarınızı artıracak. Sözleşmeler, yazılı ve sözlü iletişim, reklamcılık gibi konular iş yerinde hayatınıza giriyor. 9 Mart sonrası yeni blogunuzu açın, sosyal medya hesaplarınızı gerekiyorsa yenileyin. Uzun zamandır düşündüğünüz kursa yazılın. Müşterilerinize teklifleri ulaştırın. İmzalar için 13 Mart sonrası Venüsün mükemmel konumundan yararlanın. 23 Mart Ay tutulmasında önemli kararlar sizi bekliyor. Hem kariyer hem de özel hayatınızda neye devam edip neyi bırakmak istediğinize karar verin. En kötü karar, ertelemekten iyidir. Özel hayatınızda ve aile içinde bazı değişiklikler sözkonusu. Dış dünyadaki itibarınız ise giderek artıyor. Tutulma öncesi kişisel imajınızı da tazelemeyi ajandanıza alın. Çekiciliğiniz artıyor.
 

Kova

Ayın ilk yarısındaki gelişmeler maddi birikimlerinizle ilgili. Cebinindeki parayı doğru yönettiğinizde düşündüğünüzden kazançlı çıkmanız mümkün. Bankadaki danışmanlardan destek alın. Özellikle 9 Mart tutulma sonrasında patronunuzdan zam isteyin, ek gelir imkanlarını araştırın, yeni projelere girin. Tutulma eşiniz veya ortağınızla ortaklaşa yatırım kararlarını da tetikleyecek. Paraları, deneyimi, bilgiyi birleştirmek muziceler yaratacaktır. 13 Mart tarihinden sonra kazancınız artabilir, ikramiye veya prim ödemeleri de gerçekleşebilir. Ayın ikinci yarısı eğlenceli, yaratıcı ve entelektüel ortamlardan besleneceksiniz. Hayata olan inancınız artıyor. Geziler, yabancılarla iletişim, eğitim gibi alanlar büyük resme bakmanızı sağlayacak. Ani bir kararla sizi geliştirecek başka bir alana sıçrama yapabilirsiniz. Ay tutulması, öğrenme aşkınızı canlandıracak görünüyor.
 

Balık

Sizin için yılın belki de en önemli ayı başlıyor. Değişimin sinyalleri 22 Şubat Dolunayı ile gelmişti. Şimdi bambaşka bir iş ortamı ve kişilere adapte olmaya hazırlanın. Hayatınızın her alanında sadeleşmek bu yılki sloganınız olsun. Kullandığınız eşyalardan kilonuza kadar hafifleyin. Taşımak istemediğiniz görevlerinizi başkalarına devredin. Size heyecan vermeyen ve eskimiş kişileri, alışkanlıkları, mekanları bırakın. Bunu yapmak için en doğru günler 7-8 Mart. 9 Mart'ın ilk saatlerinde oluşan Balık burcundaki Güneş tutulması herşeyi hızlandıracak. İstediğiniz herşey için 9-10 mart günleri ilk adımı atın. 13 Mart sonrası burcunuza geçen Venüs çekiciliğinizi her yönden artırıyor. Fiziksel ve sosyal olarak rahat hissedeceğiniz bir dönem başlıyor. Özel fotoğraf çekimine girmeniz iyi bir fikir olabilir. Her zamankinden daha fotojeniksiniz. İkna edemeyeceğiniz müşteri, yönetici yok gibi. Aynı zamanda imajınızda güzel değişiklikler yapabilir, gardrobunuzun tarzını değiştirebilirsiniz. İşyerinde uyum ve barışı sağlayan siz olacaksınız. 23 Mart ay tutulması görünür şekilde maddi birikimlerinizle ilgili. Ortaklaşa yatırımlar, ani kararlar geliyor. Korkmayın, risk alma zamanı.