9 İngilizce Romanla İngilizce Seviyenizi Yükseltin

GERİ
24 February Wednesday 2016
991

- Hikayeler ve romanlar okuyarak İngilizce becerilerinizi geliştirebilir, kelime hazinenizi zenginleştirebilir ve yol üzerinde farklı cümle yapılarıyla karşılaşabilirsiniz.
- Günümüzde tabletler sayesinde her yerde her kitabı okumak, bilmediğiniz kelimelerin karşılıklarını anında bulmak da mümkün.
- Kindle’ın geliştirdiği Whispersync for Voice uygulaması ile bir romanı dinlerken bir yandan da okunan satırı takip edebiliyorsunuz.
 
İngilizce seviyenize tavan yaptırabilecek 9 İngilizce roman şunlar:
 

1. The Wind in the Willows – Kenneth Grahame

Söğütlerdeki Rüzgar olarak çevrilmiş dilimize. İngilterenin kırsal bölgelerinde nehir kenarında yaşayan bazı hayvanların maceralarını anlatan bir roman. Yazar Grahame’ın dili sade kullanması ve hayal gücünü zorlayacak hikayeler bulması bu romanı hem yetişkin hem de çocuk okuyucular için ilginç ve eğlenceli kılıyor.
 

2. Lord of the Flies – William Golding

Sineklerin Tanrısı olarak Türkçe'ye çevrilmiş bir başyapıt. Bir adaya düşen erkek çocuklarının bir süre sonra acımasız yaratıklara dönüşmesini anlatıyor. Golding'in dramatik ve tasvir anlatımlarına dayalı dili sayesinde kendinizi olayların ortasında buluveriyorsunuz.
 

3. The Old Man and the Sea – Ernest Hemingway

Yaşlı Adam ve Deniz ismiyle Türkçe'ye kazandırılmış dev bir eser daha. Ernest Hemingway yalın ve açık sözlü üslubuyla bilinen biri. Bu da İngilizcesini geliştirmek isteyenlerin ihtiyaç duyduğu bir özellik. Kübalı bir balıkçının dev bir kılıçbalığı ile mücadelesini konu ediyor.
 

4. Animal Farm – George Orwell

Hayvanlar Çiftliği kinayeli ve dokundurmalı roman örneğinin temsilcisi. Sahiplerine isyan eden ve ihtilal yapan bir grup hayvanın hikayesini anlatarak komünizm taşlaması yapıyor.
 
 

5. Tuesdays with Morrie – Mitch Albom

Morrie ile Her Salı ya da Mori'yle Salı Buluşmaları şeklinde Türkçe çevirileri mevcut. Mitch Albom kolejdeki eski hocası Morrie Schwartz ile karşılaşıyor. Önemli hayat dersleri öğreniyor ve okuyucuyla paylaşıyor. Konuşmaya dayalı bir kitap olduğu için İngilizce öğrenenlerin bu kitabı YÜKSEK SESLE okumaları öneriliyor!
 

6. High Fidelity – Nick Hornby

Yüksek Sadakat. Müzikseverlerin mutlaka okumaları gereken modern bir hikaye. Eğlenceli konuşmalar sayesinde sıkılmadan okuyup bitireceksiniz.
 

7. The Giver – Lois Lowry

Seçilmiş ya da Verici şeklinde çevrilmiş Türkçe'ye... Lowry romanında en başından itibaren sizi çeken bir kurgu oluşturmak için kısa cümleler ve basit bir gramer kullanmış.
 

8. Fantastic Mr Fox – Roald Dahl

Yaman Tilki adıyla çevrilmiş. Roald Dahl dünyanın en iyi çocuk romanı yazarlarından. İngilizce romanlara başlamanın yolu çocuk romanlarından geçiyor. 
 

9. The Curious Incident of the Dog in the Night-Time – Mark Haddon

Süper İyi Günler adıyla çevrilmiş dilimize. Christopher adında otistik bir çocuğun maceralarını anlatıyor. Çocuk bir köpeğin öldürüldüğünü öğrenip araştırmaya başlıyor. İngilizcenizi pekiştirmek için roman okuyup sözlük karıştırmanın zamanı gelmiştir belki de.. Yukarıdaki romanlarla işe başlayın. MUTLAKA OKUYUN